tpv
12 اسفند 1401 - 00:35

دختران بازمانده از تحصیل امکانات آموزشی دریافت می‌کنند

معاون رئیس جمهور در امور زنان گفت: یکی از تلاش‌های اصلی این است که دختران بازمانده از تحصیل را کمک کنیم به عنوان مثال برای روستاهایی که به شهرها نزدیک هستند ولی از امکانات آموزشی بهره‌ای ندارند، سرویس رفت و برگشت را در نظر گرفته‌ایم و برای روستاهایی با مسیر دور مثل عشایر، خوابگاه اختصاصی قرار داده‌ایم.

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: امروز در بازدید از تعدادی روستاها، هنر فراموش شده عبابافی را مشاهده کردیم که تعدادی از خانواده‌ها آن را احیا کردند.

وی افزود: بانوان زیادی با انگیزه‌های بسیار بالا در هنر عبابافی درحال تلاش بودند و حتی تولیدات خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز صادر می‌کردند.

این مقام مسؤول اعلام داشت: ما قول دادیم که در بخش ایجاد بازارچه، فروش و آموزش به این بانوان هنرمند کمک کنیم و حمایت‌های لازم را از آنها داشته‌ باشیم.

خزعلی با اشاره به اینکه باتوجه به ظرفیت هر استان از آنها حمایت می‌شود، ابراز داشت: یکی از تلاش‌های اصلی این است که دختران بازمانده از تحصیل را کمک کنیم به عنوان مثال برای روستاهایی که به شهرها نزدیک هستند ولی از امکانات آموزشی بهره‌ای ندارند، سرویس رفت و برگشت را در نظر گرفته‌ایم و برای روستاهایی با مسیر دور مثل عشایر، خوابگاه اختصاصی قرار داده‌ایم.

وی گفت: درخصوص مسمومیت برخی دانش‌آموزان، علت‌های متفاوتی در گزارش‌ها اعلام شد اما اخیرا به دستور ریاست جمهور کمیته‌ای تشکیل شده که به طور ویژه درحال بررسی این موضوع هستند.

خزعلی خاطرنشان کرد: بیمه زنان خانه‌دار در بخش روستایی، امسال عملیاتی شد. در حوزه سلامت زنان نیز به طور ویژه به خصوص درخصوص زنان باردار، پیگیری کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در برخی نقاط این استان بانوان از خدمات درمانی و سلامت بازمانده‌اند، اشاره کرد: باعث تاسف است که بوشهر پارک مخصوص بانوان ندارد و در این باره ما پیگیری خواهیم کرد تا اعتبار لازم را جذب کنیم.

خزعلی با اعلام این که اخیرا طرح بیمه ناباروری و پوشش ۹۰ درصدی آن مصوب دولت شده است، گفت: درخصوص زنانی که به علت جرایم غیر عمد در زندان‌ها هستند، در تلاش هستیم تا برای آزادی و رفع مشکلات آنها اقدامات لازم را انجام دهیم‌.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1069078