tpv
06 بهمن 1401 - 17:31

مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات نیازمند جنبش نرم‌افزاری است

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای رسیدن به اهداف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باید از فناوری استفاده شود و در واقع نیازمند جنبش نرم‌افزاری هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در مراسمی با حضور شاپور علایی‌مقدم معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، مهدی علوی به عنوان مشاور معاون وزیر و سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی شد.

سرپرست برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم با اشاره به اینکه بخش کشاورزی یکی از بخش‌های مهم اقتصاد ایران است، اظهار کرد: برای دستیابی به رونق کشاورزی در سرزمین پهناور ایران با تنوع اقلیمی، باید تمام مسائل دقیق و مبتنی بر علم و دانش توسط متخصصان مورد بررسی قرار گیرد.

علایی‌مقدم با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در بحث جنبش نرم‌افزاری تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باید از فناوری استفاده شود و در واقع نیازمند جنبش نرم‌افزاری هستیم که نشان دهنده اهمیت آمار و اطلاعات و اثرگذار بودن آن است.

وی افزود: در این دوره بکارگیری ادبیات نو و رویکردهای جدید توسط وزیر جهاد کشاورزی را شاهدیم که نیازمند جنبش نرم‌افزاری و آمار درست، قابل اعتماد و به روز است.

سرپرست برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، آمار را مبنای برنامه‌ریزی دانست و گفت: برنامه‌ها باید با دقت و ظرافت دنبال شود و علم پشتوانه آن‌ها باشد، چرا که برنامه‌ریزی‌های دقیق چند محور دارد که در نهایت به فناوری برمی‌گردد.

وی همچنین ارتقای کشاورزی دانش‌بنیان، اجرای طرح الگوی کشت، دستیابی به اقتدار غذایی، سنددار کردن اراضی کشاورزی، ساماندهی مجوزهای بخش کشاورزی، ساماندهی پروژه‌های عمرانی و … را از جمله برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برشمرد که برای اجرای موفق مستلزم نگاه فناورانه و اتکا به اطلاعات آماری دقیق در برنامه‌ریزی است.

علایی‌مقدم در پایان گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌تواند بازوی قدرتمندی در راستای پیشبرد اهداف وزارت جهاد کشاورزی باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 999721